Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suud Havayolları, ABD uçuşlarındaki mobil cihaz yasağını kaldırıyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suud Havayolları, elektronik cihazların kullanımına dair önceki yasağını kaldırdığını ve yolcuların ABD’ye uçuşları sırasında bugünden itibaren yanlarına elektronik cihazlarını da alabileceklerini ilan etti.

Kurumsal İletişim Genel Müdür Yardımcısı ve Suud Havayolları Resmi Sözcüsü Abdurrahman El-Tayyip açıklamasında şöyle dedi, “Sivil Havacılık Genel Kurumundan, Amerika Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün, uçakların kabini içinde yolculara daha önceden yasaklanmış olan elektronik cihaz kullanımı yasağını kaldırdığı yönünde bir uyarı aldık. Yasağın kaldırılması; Cidde Uluslararası Kral Abdülaziz Havaalanı’ndan ve yine ABD’ye giden Riyad Uluslararası Kral Halit havaalanından kalkan uçaklar için geçerli olacak.”

El-Tayyip, yönetim ekibinin, iki havaalanının güvenlik prosedürlerini teftiş edip tam güvence vermelerinin ardından, böyle bir karara varıldığına dikkat çekti.

El-Tayyip, yolcuların elektronik cihazları kullanma yasağını kaldıran Sivil Havacılık Genel Kurumu’nun, koordinasyon ve prosedürleri takip etmedeki çabalarını övdü.