Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suud Savcılığı Cidde’deki sel hakkında araştırma başlattı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Başsavcı Saud Muğcep, Cidde’de meydana gelen sel durumu ile ilişkili sorumluluk üstlenmek üzere savcılığın şubelerinin ve bölümlerinin hazır bulunduğunu belirtti.

Mekke, Medine ve Cidde’de salı günü etkisini gösteren sağanak yağış, okulların tatil edilmesine uçuşların gecikmesine, Cidde İslam limanındaki gemilerin durmasına sebep oldu.

Savcılıklar 24 saat hazır bulunacak

Savcılık basın açıklamasında yakın zamanda Cidde eyaletinin maruz kalmış olduğu sel baskınlarıyla ilgili cezai işlemlere karşı kendi sisteminin tamamını yönlendirebilmek için Mekke Bölgesi Savcılık Şube Müdürüne, Cidde Eyaleti Dairesi Başkanına ve Kraliyet’teki savcılığın tüm şube ve birimlerine özellikle cezai sorumluluk ve cezai sonuçlarla ilgili olarak öncelikli niteliği olan iş göz önüne alınarak 24 saat boyunca tam bir şekilde hazır olmaları için talimat verdiğini söyledi.

Savcılık Şube yetkililerine; “Direktiflerle teyit edilen Savcılığın yetkileri ışığında ne olursa olsun tutuklama soruşturma ve kovuşturma görevlerini en iyi şekilde sonuna kadar yerine getirmeleri gerektiğine” vurgu yaptı. Savcılığın çalışmalarına dikkat çeken Muğceb şunları kaydetti, “Bu çalışmalar Suudi Arabistan’daki adalet sisteminin önemli bir direğini temsil eder. Bu da Kral Selman bin Abdulaziz ile doğrudan bağlantılı olan Kraliyet Emri tarafından, tamamen bağımsız bir şekilde güçlendirilmiştir.”