Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan 2 ay içerisinde Hudeyde’deki 227 bin Yemenliye yardım ulaştırdı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi, İran destekli Husi milislerin neden olduğu insani krizden etkilenen Hudeyde şehrindeki Yemenlilerin çektiği acıları dindirmeye yönelik insani yardım çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Suudi Arabistan, Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi araçlığıyla yaklaşık 2 ay içerisinde 227 bin 349 Yemenliye insani yardım ulaştırdı.

Merkez, 1 Haziran ile 4 Eylül tarihleri arasında 11 bin 279 gıda kolisi, çadır ve battaniye dağıtırken, su temini, çevresel sağlık ve beslenme alanında bir takım projeler yürütüp, aynı zamanda Yemenlilerin sağlık kontrollerini sağlamak için mobil klinikler oluşturdu.

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi Genel Müdürü Dr. Abdullah er-Rabia, dün Paris’te Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) Başkanı Remy Rioux ile bir araya gelerek, Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi ile Fransız Kalkınma Ajansı arasında işbirliği yollarını görüştü.

Dr. Abdullah er-Rabia, Fransa’da sivil toplum kuruluşları ve insan hakları alanında faaliyet gösteren kurumlarla yapılan toplantıların, renk, ırk veya din ayrımı olmaksızın dünyanın her yerindeki insan ıstırabının hafifletilmesine yönelik işbirliği köprüleri kurabilmek adına gerçekleştirildiğine dikkat çekti.

AFD Başkanı Rioux ise, Suudi Arabistan ile Fransa arasındaki ilişkinin sağlamlığını vurgulayarak, Merkez tarafından yürütülen çaba ve faaliyetleri takdir etti. Rioux, Fransız Kalkınma Ajansı olarak Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi ile insani yardım alanında işbirliği yapmaya çok istekli olduklarını da ifade etti.