Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan ve BAE milli takımları Katar televizyonuna röportaj vermedi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Milli Takımı’nın Hırvat teknik direktörü Krunoslav Yurçiç ve Suudi futbolcu Ahmed el-Feridi, Kuveyt’teki Cabir el-Ahmed Uluslararası Stadyumu’nda oynanacak olan Körfez Kupası açılış maçı öncesi düzenlenen basın toplantısına dakikalar kala çıkmama kararı aldı.

Basın toplantısı için tüm hazırlıkların tamamlanması ve Kuveytli ekibin gazetecilerin sorularını yanıtlamak üzere salonda hazır bulunmasına rağmen, Yurçiç ve el-Feridi’nin hiçbir açıklama yapılmadan toplantıya katılmaması, tüm basın mensuplarını şaşırttı.

Körfez Kupası Basın Danışmanı Muhammed El-Mü’min Almanya Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. El-Mü’min, Yurçiç ve el-Feridi’nin bazı spor kanallarının sloganlarına itiraz ettikleri için basın toplantısına katılmadıklarını belirtti. İtiraz gerekçelerinin, turnuva kurallarına aykırı bir sebep içermediğini belirten el-Mü’min, “Suudi ekip, mevcut mikrofonların bir kısmını kaldırmak istedi. Ancak onlara, bu konuyla ilgili herhangi bir düzenlemenin listemizde olmadığını söyledim” ifadelerini kullandı.

Körfez Kupası Basın Komitesi Başkanı Sattam es-sehli, olayın ayrıntıları ile ilgili daha sonraki bir tarihte komite tarafından resmi bir açıklama yayınlanacağını belirtti.

BAE Milli Takımı ise, yarın, Kuveyt’te başlayacak olan Körfez Kupası için düzenlenen basın toplantılarına aynı gün ikinci kez katılmadı.

BAE ekibi, yarın, A Grubu’nun ilk maçında Umman ile karşılaşacak.

BAE milli takımının teknik direktörü veya herhangi bir oyuncusu basın toplantısına katılmadı.

Yalnızca ekibin medya sorumlusu Salim el-Nakbi, El-Mü’min ile bir araya gelerek, BAE’li ekibin, basın toplantısından, bazı televizyon kanallarının varlığına itirazları ettikleri için katılmadıklarını söyledi. Suudi ekip de aynı itirazda bulundu.

Basın Toplantısı Sorumlusu yaptığı kısa açıklamada, BAE ekibinin medya sorumlusunun, bazı televizyon kanallarını basın toplantıda istemedikleri için katılmama kararı aldıklarını söylediğini belirtti.