Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanı kutsal mekânlardaki hazırlıkları denetledi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanı Feyyaz er-Ruveyli bugün, Hac sürecinde görev yapacak olan silahlı kuvvetleri denetledi.

Ruveyli, Taif’te Kurmay Abdullatif bin Abdullah eş- Şerim ve Hac süresince görevli silahlı birliklerin komutanı Tuğgeneral Selman bin Muhsin eş-Şehri tarafından karşılandı. Genelkurmay Başkanı, ziyareti sırasında kutsal bölgelerdeki hava kuvvetleri müfrezelerini de denetledi.

Ruveyli denetimleri sırasında bir konuşma yaptı. Suudi Komutan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizin Hac ve Umre ziyaretine gelen misafirlere sunduğu hizmetlerin köklü bir tarihi bulunuyor. Suudi Arabistan kurulduğu günden beri Rahman’ın misafirlerine hizmet sunuyor. Bu, Allah’ın ülkemize sunduğu büyük bir onurdur. Bunu çok önemsiyoruz. Sunulan hizmetleri daha da iyileştirmeye çalışıyoruz.”

Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanı konuşmasının ardından Mina’daki hastaneleri ziyaret etti. Tıbbi ekipman ve personel sayısının yeterliliğini kontrol etti. Silahlı Kuvvetler ve Diyanet İşleri Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan hazırlıklar, kamplar ve dini faaliyetler hakkında da bilgi aldı.

Ruveyli ayrıca Savunma Bakanlığı konuklarına, koalisyon ülkelerinin hacılarına ve şehit ailelerine özel tahsis edilen bölgeleri de ziyaret etti. Konaklama yerlerine geçim ve ulaşım için sağlanan hizmetleri kontrol etti.