Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan ‘Hac’ prosedürlerini kolaylaştırıyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Pasaport Genel Müdürü Tümgeneral Süleyman bin Abdulaziz el-Yahya, umre ziyaretçisi ve hacı adaylarının Suudi Arabistan’a gelmeden önce ülkelerinin havaalanlarında yürütülen çıkış prosedürlerinin devam ettiğini açıkladı.

El-Yahya, umre ziyaretçisi ve hacı adaylarına ait kişisel tüm verilerinin ülkelerinin havaalanlarında sisteme girilip, fotoğraflarının alınması ile Suudi Arabistan havaalanlarına vardıklarında mevcut bu bilgiler ışığında kimliklerinin daha hızlı doğrulanarak ülkeye giriş işlemlerinin hızlanacağını söyledi.

Cidde Uluslararası Kral Abdulaziz Havalimanı’nda gerçekleştirdiği denetleme esnasında Şarku’l Avsat muhabirine açıklamada bulunan el-Yahya, Hac mevsimine hazırlandıklarını belirterek, havaalanındaki 11 nolu terminalin umre ziyaretçisi ve hacı adayları için özel giriş yolu olduğunu dile getirdi.

Pasaport Genel Müdürü, Suudi Arabistan’a varmadan önce umre ziyaretçisi ve hacı adaylarının verilerini sisteme girme adımının ilk olarak Malezya’nın Kuala Lumpur havaalanında denenerek başarılı olmasının ardından Endonezya havaalanlarında da yürürlüğe girdiği bilgisini verdi.