Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri, Kırmızı Bayrak ve Yeşil Bayrak eğitimine 6. kez katılıyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Krallığı Hava Kuvvetleri, savaş uçakları eğitiminin en büyük organizasyonu sayılan Amerika’daki Kırmızı Bayrak ve Yeşil Bayrak eğitimine altıncı kez katılıyor.

Eğitimde, Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri, NATO güçleri ve diğer ülkelerden gelen hava kuvvetleri olmak üzere dünya üzerindeki en güçlü hava kuvvetleri toplanıyor.

Öte yandan Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral ve Kurmay Pilot Muhammed el- Uteybi, Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri’nin diğer müttefik güçlerle ilk günden beri eğitime katılımını başarıyla tamamladığını ve Suudi pilotların sahip olduğu yüksek savaş becerilerine övgülerini bildirdi.

Ayrıca iki Suudlu pilotun, yeni beceriler ve savaş taktikleri kazanması için yüksek hava muharebesi eğitimine alındıklarına dikkat çekti.

Dünyanın farklı ülkelerinden müttefik hava kuvvetleriyle beraber deneyim ve becerilerin paylaşılmasının yanı sıra pilotlar, müttefik ülkelerden gelen meslektaşlarıyla beraber eğitimin ilk aşamasında gerçek bir savaşta kullanılacak olan savunma taktiklerini uyguluyor.

Eğitime katılacak olan Suudi Arabistan Krallığı Hava Kuvvetleri ekibinin komutanı Kurmay Pilot Halid el- Yusuf, Uluslararası düzeyde hava savaşı eğitimlerinin yüksek verimlilik, profesyonellik ve sürekli eğitim gerektirdiğine dikkat çekerek bu eğitime, Suudi Arabistan Krallığı’nda iyi bir şekilde ve savaş hazırlığı mesabesinde hazırlanıldığını söyledi.