Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan İçişleri Bakanı, Kuveyt Emiri ile görüştü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmet el-Cabir el-Sabah, bugün, Beyan Sarayında, Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz’i kabul etti. Görüşmede, bölgedeki son gelişmelerin yanı sıra, Suudi Arabistan ve Kuveyt ilişkilerine dair konular ele alındı.

Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Nevvaf el-Ahmet el-Cabir el-Sabah da görüşmede hazır bulundu.

Görüşmeye Kuveyt tarafından, İçişleri Bakanı ve Bakanlar Kurulu Başkanı Şeyh Halit el-Cerrah el-Sabah ve beraberindeki heyet katıldı.

Suudi Arabistan tarafından ise, İçişleri Bakanı Vekili Dr. Nasır bin Abdulaziz el-Davut, Devlet Güvenlik Başkanı Yardımcısı Abdullah bin Abdulkerim el-İsa, Sınır Muhafızları Birliği Müdürü Avvad bin İyd el-Belvi, İçişleri Bakanlığı Güvenlik İşleri Sorumlusu General Muhammed el-Mehna ve Suudi Arabistan’ın Kuveyt Büyükelçisi Dr. Abdulaziz bin İbrahim el-Fayiz de hazır bulundu.

Görüşmede, Kuveyt tarafına Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman bin Abdulaziz’in selamını ileten İçişleri Bakanı Abdulaziz bin Suud, Kuveyt Emirliği halkına güvenliğinin devam etmesi temennilerini bildirdi.

Kuveytteki temaslarını sürdüren İçişleri Bakanı Abdulaziz bin Suud, daha sonra Kuveyt Bakanlar Kurulu Başkanı Şeyh Cabir Mübarek el-Ahmet el-Sabah ve Savunma Bakanı Nasır Bin Sabah el-Ahmet el-Sabah ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Görüşmelerde, Suudi Arabistan ve Kuveyt Emirliği arasındaki ikili ilişkilere dair görüş alışverişinde bulunuldu.