Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Kuveyt’te askeri geçit törenine katıldı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz, Kuveyt Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Şeyh Halid el-Cerrah es-Sabah ile birlikte Kuveyt’te Özel Güvenlik Güçleri’nin askeri geçit törenini izledi.

Suudi Arabistan İçişleri Bakanı, askeri geçit töreninin yapılacağı alanda Kuveyt İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Mahmud El-Dusari ve Kuveyt’in Suudi Arabistan Büyükelçisi Şeyh Tamer El-Caber El-Sabah tarafından karşılandı.

Askeri geçit töreninden önce, Kuveyt İçişleri Bakanlığı Özel Güvenlik İşlerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Şükrü el-Neccar, Suudi Arabistan İçişleri Bakanı ile bir araya geldi. Görüşmede, Suudi Arabistan ve Kuveyt arasındaki kardeşlik ilişkilerinin derinliği vurgulanarak, her iki ülkede yapılacak ortak güvenlik eğitimleri konusuna değinildi.

Suudi İçişleri Bakanı ve Kuveytli üst düzey yetkililerin hazır bulunduğu askeri geçit töreninde Suudi Arabistan ve Kuveyt bayraklarının yer aldığı helikopterler gösteri yaptı.

Askeri törenin yanı sıra, olası bir terör saldırısında rehineleri kurtarmak ve teröristleri ele geçirmek için yapılacak operasyonlarla ilgili kısa bir tatbikat da yapıldı.