Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan, İngiltere’deki terör eylemini kınadı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, İngiltere Başbakanı Theresa May’a gönderdiği telgrafta, Londra’da gerçekleştirilen terör eylemini kınadı. İngiliz yönetiminin terörün tüm biçim ve tezahürlerine karşı çıkmadaki kesin tavrını yineleyerek teröre karşı koymak ve ortadan kaldırmak için uluslararası çabanın önemine vurgu yaptı.

Kral Selman, İngiliz Başbakanına gönderdiği telgrafta, “Londra’da bir terör saldırısı yaşandığını ve yaralanmalara yol açtığını öğrendik. Bu alçak terör eylemini şiddetle kınıyoruz ve yaralılarınıza acil şifalar diliyoruz. Suudi Arabistan Krallığının, tüm biçim ve tezahürleriyle teröre karşı durma noktasında kesin tavrını yineleyerek teröre karşı koyma ve yok etme yönündeki uluslararası çabanın önemini tekrardan teyit etti.”

Veliaht Prens, Başbakan Yardımcısı ve aynı zamanda Savunma Bakanı olan Prens Muhammed bin Selman bin Abdülaziz de İngiltere Başbakanına bir telgraf gönderdi. Veliaht Prens telgrafında, “Londra’da meydana gelen ve yaralanmalara sebebiyet veren terör olayının haberini aldım. Devletiniz adına bu alçak suç hareketini şiddetle kınıyor ve yaralananlara acil şifalar diliyorum” ifadelerine yer verdi.