Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan Interpolü aranan sanığı yakaladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı’nın (Interpol) Suudi Arabistan’da bulunan bölgesel merkezi, hakkında 29,6 milyon Suudi Arabistan riyali (SAR) para cezası hükmü verilen ve mahkeme kararlarını uygulamaktan kaçınması nedeniyle aranan 1 Suudi vatandaşını yakaladı.

Suudi Interpolü, suç faaliyetlerini engelleme çabalarının bir parçası olarak, kaçakları yargı makamlarına teslim etmek adına operasyonlarını sürdüreceğini açıkladı.

Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı olan Interpol’ün 192 üyesi bulunuyor. Suudi Arabistan’da Interpol ile işbirliği yapan ülkelerden birini oluşturuyor.

Interpol geçtiğimiz Nisan ayında Suudi Arabistan’ı bölgesel merkezi olarak seçmişti. Suudi Arabistan’ın Interpol’ün bölgesel ofisine ev sahipliği yapması oybirliğiyle kabul edilmişti.

Fransa’nın Lyon kentindeki Interpol genel merkezinde gerçekleştirilen oylamada Suudi Arabistan’ın hem bölgesel hem de küresel olarak radikalizm, terörizm ve her türlü suçla mücadeledeki rolünü desteklemek için bölge ofisine ev sahipliği yapması kabul edilmişti. Ayrıca, Suudi Arabistan bölge ülkelerinin güvenliğini korumaya verdiği önem ve işbirliğine olan desteği de ortaya koyuyor. Bölge ofisinin uluslararası işlevlerinin yerine getirilmesi için uygun politik ve sosyal koşullar sağlayabileceği anlamına geliyor.