Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan Katarlı hacıları ağırlıyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kral Selman bin Abdulaziz, Selva sınır kapısından hac ibadetlerini yerine getirmek üzere Suudi Arabistan’a giriş yapan tüm Katar vatandaşlarının herhangi bir elektronik izin gerekmeden giriş yapmalarına izin verilmesi emrini verdi.

Daha önce tüm Katarlı hacı adaylarının, Kral Fahd Uluslararası Havalimanı ile El-Ahsa Uluslararası Havalimanı’ndan, Suudi Arabistan’ın umre ve hac misafirleri programı çerçevesinde giriş yapmalarına izin verilmişti.

Kral Selman, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın görüştüğü, Şeyh Abdullah bin Ali Âl Sani’nin arabuluculuğu sayesinde, hac ibadetlerini yerine getirmek için giriş yapmak isteyen tüm Katar vatandaşlarının hiçbir elektronik izne ihtiyaç duymadan ağırlanmasına izin verdi. Muhammed bin Selman, Suudi Arabistan Havayolları’na bağlı özel uçakları Katarlı hacıları Suudi Arabistan topraklarına taşımak üzere göndermişti. Bununla birlikte Katarlı hacı adayları karadan da Selva sınır kapısı aracılığı ile giriş yapabilecek.

Muhammed bin Selman, Şeyh Abdullah bin Ali Âl Sani’yi dün akşam Cidde bulunan Selam Sarayı’nda kabul etti. Şeyh Âl Sani, Suudi Arabistan ve Katar arasındaki ilişkilerin, tarihi köklere dayanan sıkı bir kardeşlik ilişkisi olduğunu vurguladığı görüşmede, Selva Sınır Kapısı’nın Katarlı hacı adaylarına açılması için ara bulucu oldu. Âl Sani, iki ülke halkı ve yönetici ailelerini bir araya toplayan ortak bir tarihlerinin olduğuna dikkat çekti ve Veliaht Prens’e kardeşlik duygularından ötürü teşekkür etti.