Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan, Katarlıların Hac taleplerini almaya başladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan, bu yılki Hac ibadetlerini gerçekleştirmek isteyen Katarlı Hacı adaylarının taleplerini internet sitesi üzerinden almaya başladı.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, Katar vatandaşlarının yıllık Hac ibadetini düzenleyip organize eden Katar Evkaf ve İslam İşleri Bakanlığı’nın Suudi Arabistan’daki ilgili makamlarla işbirliğindeki eksiklik nedeniyle gerekli düzenlemeleri tamamlamak için Katarlı Hacı adayları ile doğrudan temasa geçileceğini açıkladı.

Bakanlık, https://qh.haj.gov.sa adresinin Hac ibadetini gerçekleştirmek isteyen Katar vatandaşlarının verilerini kaydetmelerini ve ihtiyaçlarına uygun hizmeti seçmelerini sağlamak için tahsis edildiğini bildirdi.

Hac ve Umre Bakanlığı, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz liderliğindeki Suudi hükümetinin, dünyanın farklı ülkelerinden gelen Hac ve Umre ziyaretçisi olan tüm Müslümanların kutsal topraklara gelmesinden dolayı memnun olduklarını belirterek, onların ibadetlerini kolaylıkla gerçekleştirmelerini sağlayacak tüm hizmet ve olanakları sağlama konusunda hiçbir çabadan kaçınmayacaklarını da vurguladı.