Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan Kıdemli Alimler Konseyi’nden provokasyonculara uyarı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kıdemli Alimler Konseyi Genel Sekreterliği, din ve ülke çıkarlarını etkileyen, toplum birliğine, bütünlüğüne, alimlerine ve sembollerine zarar veren söylemleri çıkaran ve yayanlar için uyarıda bulundu.

Bu bağlamda raporlar, sosyal paylaşım, Suudi Arabistan’da söylentileri ve fitneyi yaymayı hedefleyen çok sayıda sahte hesap bulunduğunu ortaya koydu.

Suudi Arabistan Kıdemli Alimler Konseyi, birçok mezhepsel ve mezhep çatışmalarını tetikleyen bu kanalların, ülkeyi ve halkı bölmek için teröristlerin borusunu çaldığı mecralar haline geldiğini belirterek, bu birliği bozmaya, vatanı parçalamaya ve fitneyi alevlendirmeye çalışan sitelere ve kanallara uyarıda bulundu.

Konsey, Suudi Arabistan’ın toprak birliğinin, güvenlik gücünün, yöneticilerinin ve bu ümmeti bir arada tutan kelime-i şahadetin önemini vurgulayarak, Kral Selman’ın bunların hizmeti ve gözetiminde verdiği önemi dile getirdi.

Arap ve İslam birliğinin önemine vurgu yapan Konsey, “Bu büyük nimet takdir edilmeli ve korunmalıdır. Devlet, Müslümanlara ve genel olarak insanlığa hizmet etmek için güvenliği ve istikrarı sağlayacak, Arap ve İslam birliğini güçlendirecek ve bunlara hizmet edecek güce sahiptir” açıklamasında bulundu.