Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan Maliye Bakanlığı: Gurbetçilere ve refakatçilere yönelik ücret değişikliği yok | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Maliye Bakanlığı, 2018 bütçesinin ilan edilmesinden önce, mali denge programında uygulanacak değişiklikler olduğunu duyurdu. Gurbetçilerin ve ülkedeki refakatçilerin mali getirilerine yönelik herhangi bir ücret değişikliği yapılmadığını belirtti.

Bakanlık, Pazartesi günü yaptığı açıklamada medyada ve sosyal paylaşım sitelerinde konuyla ilgili çıkan haberlerin aslı olmadığını, gurbetçilere ve refakatçilere yönelik mali hiçbir değişiklik yapılmadığını vurguladı. Herhangi bir ertelemenin de söz konusu olmadığı belirtildi.
Maliye Bakanlığı, tüm medyaya yayınladıkları haberlerde resmi kanalların takip edilmesi ve resmi olarak ilan edilmeyen bilgilerinin bakanlıklara danışılarak onaylatılması çağrısında bulundu.

Suudi Arabistan Maliye Bakanı Muhammad el-Cedan’dan yapılan açıklamalar da muhtemel değişikliklerin mali denge programına uygulanacağı ve 2018 bütçesi ilan edilmeden önce açıklanacağı yönünde oldu.

Cedan açıklamasında “2020 yılına kadar dengeye ulaşmak bir hedef değil. Orta vadede sürdürülebilir bir mali reforma ulaşmak gerekir. Mali dengede uygun bir büyüme oranını korumak için süre 2023 yılına kadar uzatılabilir” dedi. 2018 yılında performans göstergelerinin daha olumlu olmasının beklendiğini kaydetti.