Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan Milli Takımı, Rusya’dan zaferle dönmek istiyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan orta saha oyuncusu Abdullah Otayf, perşembe günü Rusya’nın ev sahipliğinde yapılacak Dünya Kupası açılış maçına hazır olduklarını söyledi. Ekibinin hazırlanma dönemini “mükemmel” olarak niteleyen Otayf, takım arkadaşları arasındaki uyumun üst düzey olduğuna dikkat çekti.

Otayf, meslektaşı Yahya el-Şehri ile St. Petersburg’daki Zenit Futbol Kulübü konferans salonunda yaptıkları basın toplantısında, “Karşılaşmaya üç gün kaldı. Hazırlıklarımıza bugün ve yarın da devam edeceğiz. Allah’ın iziyle karşılaşma gününe kadar bütünüyle hazır olacağız” açıklamasında bulundu.

Otayf sözlerine şöyle devam etti:

“Rus takımı kolay bir takım değil. Turnuvaya ev sahipliği yapıyor olmaları yeterli. Bundan dolayı sadece sahada olup bitene odaklanmaya çalışacağız. En az hata yapan ve kondisyonu yüksek olan takımın kazanacağını düşünüyorum.”

Ayrıca Otayf, açılış maçında Milli Takım’ın son dönemde aldığı büyük desteği sahaya yansıtarak ülkelerini temsil edecekleri konusunda takım arkadaşlarına olan güveninin altını çizdi.

“Maça hazırız”

Orta saha oyuncusu Yahya el-Şehri ise takımının dünyanın en iyi takımları arasında Dünya Kupası’na katılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi ve maça bütünüyle hazır olduklarını söyledi.

Oyuncuların önceki kamplarda birlikte çok zaman geçirdiklerine değinen Yahya el-Şehri, bunun, beklenen karşılaşmada takımı için büyük yararı olacağını söyledi.

Yahya el-Şehri, Dünya Kupası açılış maçında karşılaşacakları Rus takımını “zor” olarak nitelerken, diğer dünya ülkeleri ile paylaştıkları küresel hedefleri gerçekleştirmek için hazır olduklarını dile getirdi.

Yahya el-Şehri sözlerini şöyle sürdürdü:

“Rus takımını dostluk maçlarında izledik. Fakat bu bizim için bir ölçü değil. Özellikle resmi maçlardaki görünüm dostluk maçlarından oldukça farklı. Üç puan ile taçlandırılmış üst düzey bir oyun sunmayı dört gözle bekliyoruz.”