Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan: Saad el- Anzi’ye kısas hükmü uygulanacak | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Riyad/ Şarku’l Avsat

Suudi Arabistan bugün, Hail’deki çöl bölgesinde ellerini bağladığı amcasının oğlunu, bir vatandaşı ve bir güvenlik görevlisini öldüren ve DEAŞ’a bağlı olduğu düşünülen Suudi vatandaşı Saad el- Anzi hakkında kısas hükmü uygulanacağını duyurdu.

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Saad Razi el- Anzi, yöneticiye itaatsizlik ve güvenlik görevlilerini de tekfir etti. Açıklamada ayrıca DEAŞ terör örgütüne mensup olan Anzi’nin terör suçları işlediği belirtildi. Bunlar arasında amcasının oğlu ve aynı zamanda silahlı kuvvetlerden olan Mudevves el- Anzi’yi çöl bölgesine götürerek ellerini bağlayıp öldürmek ayrıca başka bir güvenlik görevlisini katletmek ve emniyet güçlerine karşı gelmek de bulunduğu kaydedildi.

Zanlının yakalandığı, hakkındaki soruşturmanın tamamladığı, söz konusu suçları işlediğinin ispatlandığı ve bugün Hail şehrinde kıyas hükmünün uygulanacağı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Kral Selman bin Abdulaziz hükümetinin Allah’ın emirlerini uygulamaya verdiği önemi ve güvenlik görevlilerine karşı işlenen suçların cezasız kalmayacağını ortaya koyduğu belirtildi.