Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan Siber Güvenlik Birliği, Sisco ve Microsoft ile iki protokol imzaladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Siber Güvenlik Birliği, bugün, başkent Riyad’da, Microsoft ve Sisco bilgisayar yazılım şirketleri ile bilgi aktarımı projesi kapsamında iki protokol imzaladı.

Microsoft ile imzalanan protokole göre, şirket Suudi Arabistan Siber Güvenlik Birliği’ne, yerel yazılımcılar görevlendirme dahil lojistik destek sağlamasını ön görüyor.

Protokol maddeleri arasında, Microsoft’un birlik personeline eğitim hizmetleri vererek, eğitim materyallerine ulaşımını kolaylaştırmasını sağlaması ve Microsoft tarafından geliştirilen programlarını sunması gibi maddelerin yanısıra, birlik tarafından düzenlenen toplantılara Microsoft yetkililerinin katılmasını içeriyor.

Siber Güvenlik Birliği’nin Sisco şirketiyle imzaladığı protokol ise şirketin birlik tarafından düzenlenecek konferans, kongre ve benzeri faaliyetlere katılımını ön görüyor.

“Eğitim programları hayata geçirilecek”

Protokole göre, Sisco şirketi de, birliğe eğitim ve eğitim materyalleri desteği sunması öngörülüyor. Suudi Arabistan Olimpiyat Komitesi bünyesinde faaliyet gösteren, Siber Güvenlik Birliği’nin İdare Kurulu, Microsoft ve Sisco ile imzaladığı protokolle ilk faaliyetini gerçekleştirmiş oldu. Birliğin başında, Krallık Divanı Üyesi Müsteşar Suud el-Kahtani bulunuyor.

Siber Güvenlik Birliği Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Bin Şeref el-Gamidi, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, bugün imzalanan protokollerde, birliğin önümüzdeki dönemde önemli faydalar sağlayacağı maddelerin yer aldığını söyledi. Protokollerin, iki şirketin tecrübelerini birliğe aktaracağını ifade eden el-Gamidi, protokol sayesinde Siber Güvenlik alanında önemli eğitim programlarının hayata geçirileceğini sözlerine ekledi.