Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

‘Suudi Arabistan şiddet, terör ve radikalizmin tüm tezahürlerini reddediyor’ | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Riyad: Şarku’l Avsat

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz başkanlığında bugün Riyad’daki Yemame Sarayı’nda düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısında, Suudi Arabistan’ın şiddet, terör ve radikalizmin tüm tezahürlerini reddettiği vurgulanırken, güvenlik ve istikrarını korumak için önlem alan dost ve kardeş ülkelerin yanında yer aldığı ifade edildi.

Bakanlar Kurulu toplantısında, Suudi Arabistan’ın, Irak’ın Musul kentinde bomba yüklü araçla yapılan saldırı, Somali’nin başkenti Mogadişu’da düzenlenen intihar saldırısı, Afganistan’ın başkenti Kabil’deki bombalı saldırı ve Avustralya Melbourne’deki bıçaklı saldırıyı kınadığı belirtildi.

Kral Selman toplantının başında, Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan, İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt ve İngiltere Başbakanı Özel Temsilcisi Simon McDonald ile yaptığı görüşmenin içeriğine dair kurula bilgi verdi.

Enformasyon Bakanı Dr. Avad el-Avad, Bakanlar Kurulu’nun, Kral Selman’ın ülkenin Kasım ve Hail bölgelerine gerçekleştirdiği ziyarete övgüde bulunduğu bilgisini vererek, Kral’ın burada birçok önemli projenin açılışı yaptığı ve bunun da Kral Selman’ın, Suudi Arabistan’ın farklı bölgelerinde büyüme ve gelişme sağlanması için verdiği büyük desteğin somut bir örneği olduğunu söyledi.

Dr. Avad, toplantıda, Kral Selman’ın, Hail’e yapılan ziyaret münasebetiyle borçları 1 milyon riyali aşmayan, iflas ettikleri yasal olarak kanıtlanan ve borçları sebebiyle hapis cezası alan mahkumların serbest bırakılması ve borçlarının ödenmesi talimatına da övgüde bulunulduğunu aktardı.

Enformasyon Bakanı, Bakanlar Kurulu toplantısında Suudi Arabistan’ın içişlerine yönelik bir takım kararlar alındığını da sözlerine ekledi.