Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan, terör saldırıyla sarsılan Pakistan’a taziyelerini iletti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi yönetimi, Pakistan’daki bir seçim merkezine düzenlenen saldırıyı kınadığı mesajında İslamabad yönetimine ölenler için başsağlığı diledi.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Kuetta şehrindeki bir seçim merkezine yapılan intihar saldırısını kınadı. Kral, saldırıda ölenlerin ailelerine, Pakistan halkına ve Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin’e başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.

Şarku’l Avsat’ın edindiği bildigilere göre Kral Selman, Hüseyin’e gönderdiği mektupta Kuetta şehrindeki bir oy merkezinin intihar saldırısıyla hedef alındığını, saldırıda ölen ve yaralananların olduğunu haber aldıklarını belirterek söz konusu terör saldırısını kınadıklarını belirtti. Mektupta, Suudi Arabistan halkı ve hükümeti adına, ölenlere Allah’tan rahmet, tüm Pakistan halkına başsağlığı ve yararlılara acil şifa dilediklerini ifade etti.

Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdulaziz de Memun’a bir başsağlığı mesajı gönderdi. Terör saldırısını kınadığını vurgulayan Veliaht Prensi, saldırıdan dolayı derin üzüntü duyduklarını ifade ederek saldırıda ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve tüm Pakistan halkına başsağlığı diledi.