Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan, Tunuslu şarkıcı Latifa’nın Umre ziyaretinin engellendiği iddiasını yalanladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan’ın Tunus Büyükelçiliği, basında ve sosyal medyada yer alan ‘Tunuslu şarkıcı Latifa’nın Umre ziyareti talebinin reddedildiği’ iddialarını yalanladı.
Şarkıcının böyle bir talepte bulunmadığına vurgu yapıldı.

Latifa: Umre için başvuruda bulunmadım

Tunuslu şarkıcı Latifa da, yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan Tunus Büyükelçiliği’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamayı doğruladı.

Konuya ilişkin açıklamada, “Suudi Arabistan Krallığı’nın Tunus Büyükelçiliği olarak, bir televizyon yayınında, Umre başvurusunun reddedildiğini iddia eden Tunus vatandaşı Latifa el-Arfavi’nin böyle bir başvuruda bulunmadığını bildirmek isteriz” denilmişti.

Büyükelçilik tarafından twitter aracılığıyla yayınlanan bir başka mesajda ise şarkıcı Latifa’nın iddialarının doğru olmadığı belirtilerek, “Herkes gibi kendisi de umre talebinde bulunabilir” ifadelerine yer verildi.

Tunuslu şarkıcı Latifa ise resmi twitter sayfası aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Bir Grup İnsan” adlı televizyon programında sarfettiği sözlerin çarpıtıldığını söyledi.

Herhangi bir büyükelçiliğe Umre vizesi için başvuruda bulunmadığını ve dolayısıyla ziyaretinin engellenmediğini belirten şarkıcı, “Herkes bilmelidir ki ben Suudi Arabistan halkı ve hükümetini çok seviyorum” ifadelerini kullandı.

Latifa, önceki akşam katıldığı, MBC televizyonunda yayınlanan “Bir Grup İnsan” adlı programda, 7 sene önce Suudi Arabistan’ın Beyrut Büyükelçiliği’nden bir düğüne katılmak için vize aldığını ancak ülkeye ulaştığında havalimanından geri çevrildiğini iddia etmişti. Şarkıcı, söz konusu programda, “Bana, ülkeye girmemim yasak olduğunu söylediler. Umre ziyareti gerçekleştirme niyetimi engellediler” şeklinde konuşmuştu.