Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan, turist vizesi vermeye hazırlanıyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Turizm ve Doğal Miras Komisyonu Başkanı Prens Sultan bin Selman bin Abdulaziz, bugün yaptığı açıklamada, 2018 yılının ilk çeyreğinde turist vizesi vermeye başlayacaklarını bildirdi.

Prens Sultan bin Selman, AFP’ye verdiği demeçte, “Konuyla ilgili hükümetten bütün onaylar alındı. Şimdi, vizeyi kimin, nasıl alacağı konusuna ilişkin düzenlemeleri hazırlıyoruz” şeklinde konuştu.

Hükümetin vize başvurularının kolayca gerçekleştirilebilmesi için online teknoloji kullanacağını söyleyen Selman, bütün ülkelerden gelen vatandaşların Suudi Arabistan’ı ziyaret etmesinin mümkün olacağına vurgu yaptı.

Suudi yetkililer, ülke ekonomisini çeşitlendirmek amacıyla, yabancı ziyaretçileri çekebilmek için yakında turist vizesi vermeye başlayacaklarını açıklamıştı.

Suudi Arabistan, şu anda sadece belirli sayıda ülke için, büyük kısıtlamalar içeren turist vizesi veriyor.

Turistlerin, vize için akredite edilmiş bir şirket aracılığıyla başvurmaları ve lisanslı bir kuruluşun himayesinde en az 4 kişiden oluşan gruplar halinde gelmeleri şart koşuluyor.

Prens Sultan bin Selman, turist vizesinin ücretinin henüz belirlenmediğini, ancak bunun makul bir fiyat olacağını söyledi.