Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan ve Fransa arasında gizli bilgiler anlaşması | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Cidde’de Fransa Silahlı Kuvvetler Bakanı Florence Parly ile bir araya geldi.

Toplantıda, özellikle savunma ve savunma altyapısının geliştirilmesi ile ilgili fırsatlar ve bölgesel gelişmelerle birlikte ikili işbirliği alanları ele alındı.

Toplantının ardından Veliaht Prens ve Fransa Silahlı Kuvvetleri Bakanı, iki ülke arasında gizli bilgilerin korunması hususunda bir anlaşma imzaladı.

Toplantıya, Savunma Bakanı Yardımcısı Muhammed el-Ayyaş, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Feyyaz er-Ruveyli, Savunma Bakanı Ofisi Genel Müdürü Dr. Hişam eş-Şeyh, Savunma Bakanı Askeri Danışmanı Tuğgeneral Mühendis Talal el-Uteybi ve Suudi Arabistan’ın Fransa ve İsviçre’deki Askeri Ateşesi Tuğgeneral Rükn Velid es-Seyf de katıldı.

Toplantıya Fransa tarafından ise, Paris’in Riyad Büyükelçisi François Goet, Askeri Ofis Müdürü Koramiral Jean Kazabinka, Diplomatik Danışman Ghazaf Chatel, Endüstriyel Danışman Herve Granjan, Askeri Danışman Tuğgeneral Jacques Dumongro ve Fransa’nın Suudi Arabistan Ateşesi Ghazaf Monak katıldı.