Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan Veliaht Prensi ABD’li heyet ile bir araya geldi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman bin Abdülaziz, ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı’nın da aralarında bulunduğu bir heyet ile dün Riyad’da bir araya gelerek, iki ülke arasındaki ikili ilişkiler ve bölgedeki son gelişmeleri ele aldı.

Öte yandan Veliaht Prens, bugün, Kral Faysal Havacılık Fakültesi öğrencilerinin 93. Dönem Mezuniyet törenine katıldı.

Kral Faysal Hava Kuvvetleri Havacılık Fakültesi Komutanı Halid el-Labun, Veliaht Prens’in törene katılımından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, fakültenin ülke liderliği gözetimi, desteği ve yönlendirmesi altında olduğunu belirtti. Labun öğrencilere kariyerlerinde başarılar diledi.

Kraliyet Hava Kuvvetleri Komutanı General Muhammed el-Atabi, “Liderlerimizin yaklaşımı, bu cömert ülkenin koruyucusu olmaları için halkı ile sevincini paylaşmak ve onlara güven aşılamaktır. Hava Kuvvetleri’nin şahinleri, Krallık’ın zorluklara karşı meydan okumasının ve ülkenin güvenliğini ve istikrarını bozmak isteyenlere karşı vatanı koruduğunun en güzel örneği” dedi.

Mezunları dünyadaki en modern uçaklar kullanmak için en nitelikli ulusal kadroların bulunduğu hava kuvvetlerine katılımlarından dolayı tebrik eden El-Atabi, “Bu önce Allah’ın lütfu, sonra da Kral Selman’ın vatan ve vatandaşından desteğini eksik etmediğinin göstergesidir” diyerek, mezunlara başarılar diledi.