Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, ABD’li şirketlerin üst düzey yetkilileri ile bir araya geldi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bugün New York’ta uluslararası alanın büyük şirketlerinden 40’ın üzerinde yönetici ile bir araya geldi.

Toplantıda Suudi Arabistan’ın üç büyük kalkınma projesi; NEOM, Kızıldeniz ve el- Kadiyeh incelendi.

Veliaht Prens Muhammed bin Selman, bu projelerin önemi, ekonomik etkisi ve sosyal refah açısından Suudi Arabistan ve bölgenin geleceğini iyileştirmeye yönelik katkılarına değindi. Suudi Arabistan’ın çevre keşfi ve sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığını bu konudaki çabaların ayrılmaz bir parçası olarak niteledi.

Toplantının ardından, NEOM, Kızıldeniz ve el- Kadiyeh projelerinin icra kurulu başkanları, üç projeyle Suudi Arabistan’ın küresel turizm haritası üzerindeki konumunun güçlendirilmesinin ve Suudi vatandaşlar için olumlu yönde ilerlenmesinin hedeflendiği vurguladı.

Kızıldeniz Projesi İcra Kurulu Başkanı John Pagano, projenin Suudi Arabistan’ın dünya çapında sürdürülebilir turizm haritasındaki konumunu güçlendirmeye önemli katkıda bulunmasının amaçladığını belirtti. Ayrıca toplantının projenin geleceği için önemli bir vizyonun temellerini atma konusunda yardımcı ve yararlı olduğunu ifade eden Pagano, sektör liderleri ve öncü uzmanlardan tavsiye ve fikir aldıklarının altını çizdi.

El-Kadiyeh Projesi İcra Kurulu Başkanı Michael Reininger da proje yönetiminin vatandaşlara ayrıcalıklı sonuçlar sunmaya özen gösterdiğini belirtti. Reininger açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Görüşmedeki fikir ve öneriler planımızın önemli yönlerini aydınlattı ve bu eşsiz projeyi Suudi Arabistan’da inşa etmeye doğru ilerlememiz için bizi teşvik etti. Bu projeler, Suudi Arabistan’ın gençlerine, gelecek nesillerine ilham verecek ve genel gelişim sürecine yönelik katkıyı artıracaktır.”

NEOM Projesi İcra Kurulu Başkanı Klaus Kleinfeld, projenin vizyonunun kurulacağı bölgenin yaşamak ve çalışmak açısından uluslar arası alanın en iyisi olmasının amaçlandığını belirtti. Toplantıda sürdürülebilirliği ve gelişmiş üretim yöntemlerini gözden geçirdiklerini kaydetti. NEOM’un yönetim ve işletim sisteminin yüzde 100 yenilenebilir enerjiye dayandığı dünyadaki ilk proje olduğuna da dikkat çekti.