Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan, yardım projerine yeni bir boyut kazandırdı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan, Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi aracılığıyla dünyanın farklı noktalarındaki 40 ülkeye sunduğu birçok yardım ve projelerle bu alandaki çalışmalar hakkındaki görüşleri değiştirdi.

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi, geçtiğimiz Nisan ayından bu yana 122 ortağı ile birlikte yaptığı işbirliği neticesinde dünya çapında 1.7 milyar dolar değerinde 419 projenin altına imza attı.

40 ülkeye yardım

Merkez, Suudi Arabistan’ın insanlara onurlu bir yaşam sunma görevini yerine getirmek için açılırken Merkez Denetçisi Krallık Divanı Danışmanı Dr. Abdulla er- Rebia, “Merkez, Birleşmiş Milletler (BM) ile yürüttüğü çalışmalarla yardım kavramının anlamını değiştirdi. Dünya çapında insani yardım konusunda bir örneklik oluşturmayı hedefliyor. 3 yıl içerisinde uluslararası ve bölgesel ortaklarıyla dünyanın farklı kıtalarında yer alan 40 ülkeye yardım sağladı” dedi.

“Projeler, ihtiyaç ve koşullara göre değişebiliyor”

Dr. Rebia, Merkez’in proje ve programlarının ihtiyaç ve koşullara göre değişebildiğini söyledi. Merkez faaliyetlerinin, kamp yönetimi, barınma, korunma, eğitim, sular, çevre düzenlemeleri, gıda, sağlık, lojistik destek ve acil iletişim gibi tüm yardım ve insani çalışmaları kapsadığının da altını çizdi.