Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan Yatırım Kurumu, 13 ABD şirketine yatırım lisansı verdi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Yatırım Kurumu, ABD’ye diplomatik ziyaret gerçekleştiren Veliaht Prens Muhammed Bin Selman Bin Abdulaziz’in katıldığı “Suudi Arabistan-ABD Yürütme Başkanları Çalıştayı” organizasyonunda, 13 ABD şirketine yatırım lisansı verdi.

Konuya dair bir açıklama yapan Suudi Arabistan Yatırım Kurumu Başkanı İbrahim el-Amr, Suudi Arabistan’ın 2030 Vizyonu’na uygun projeler yürüten 13 ABD şirketine yatırım lisansı verildiğini ifade ederek, şirketlerin Suudi Arabistan’daki ticari rekabeti artıracağını ve rekabetin de ülkeyi bir cazibe merkezi haline getireceğini söyledi.

Yatırımcıların işlerini kolaylaştıracak uygulamaları hayata geçirdiklerini anlatan el-Amr, Yatırım Kurumu’nun Suudi Arabistan’daki ticari rekabeti artırarak ülkeyi cazibe merkezi haline getirmeyi amaçladığını ve bu kapsamda yatırımcı şirketlerin işlerini kolaylaştırmak için bir takım adımlar attığını dile getirdi.

Suudi Arabistan Yatırım Kurumu tarafından yatırım lisansı verilen 13 şirket, hizmet, sanayi, bilgi teknolojisi, petrol hizmetleri, inşaat, otomobil sanayisi, çevrec, gıda hizmetleri, doğalgaz ve yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteriyor.