Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan, Yemen Saada’dan göç eden mültecilere gıda yardımı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kral Selman İnsani Yardım Merkezi, Yemen’in Saada vilayetinden göç etmiş kişilere ve Marib bölgesinde ki el-Rukza kampı sakinlerine gıda kolisi dağıttı.

Yardım, Marib, el-Beyda, el-Cuf ve Sanaa bölgelerinde göç edenlerin yaşadıkları krizin acılarını hafifletmek amacıyla 49 bin gıda yardım kolisi projesi kapsamında dağıtıldı.

Ayrıca Kral Selman İnsani Yardım Merkezi’nden bir heyet, dün Aden bölgesinde bulunan Khor Maksar Müdürlüğünde ki Abood Hastanesine ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret esnasında hastane müdürü ve hastanenin idari ve tıbbi personeli bir araya gelerek gerekli ihtiyaç ve hastane koşullarını görüştükleri belirtildi.

Hastanenin çeşitli bölümlerini ziyaret eden heyet, Merkezin Diyaliz departmanını ziyaret etti.

Uluslararası kalkınma ve iletişim bağlamında, Avrupa Birliği daimi temsilcisi Büyükelçi Saad Arifi’nin huzurunda, dün Belçika’nın başkenti Brüksel’de, planlama ve geliştirme genel müdür yardımcısı Dr. Aqeel Al- Ghamdi başkanlığında, Kral Selman İnsani Yardım Merkezinden bir heyet, Avrupa Sivil Savunma ve İnsani Yardım Ajansı ile bir araya geldiği belirtildi.

Toplantının başında dinleyiciler, merkezin kurulduğu günden bugüne kadar, insani yardım çalışmaları alanında ki özel çabalarını gösteren bir slayt sunumu izletildi. İki taraf, insani yardım alanında bilgi alışverişinde bulunarak ortak çalışmanın yollarını görüştükleri vurgulandı.