Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan, Yemen’deki sağlık projelerini hayata geçirmeye hazırlanıyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan, Yemen’de hastanelerin bakım ve onarımını gerçekleştirerek, ülkedeki sağlık projelerini hayata geçirmek için hazırlıklar yaptığını açıkladı.

Yemen için hazırlıklar devam ediyor

Suudi Arabistan’ın Yemen Büyükelçisi ve Yemen İçin Kapsamlı İnsani Yardım Çalışmalar Merkezi (ISNAD) İcra Müdürü Muhammed el-Cabir, her alanda Yemen hükümeti ve halkının yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı. Her türlü alanda Yemenlilerin yardımına koştuklarını belirten Muhammed el-Cabir, Suudi Arabistan’ın Yemen’e yönelik sağlık projelerini hayata geçirmek için hazırlıklar yaptığını ifade etti.

İki lider sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesinden yana

Yemen resmi haber ajansı SABA, Yemen Halk Sağlığı ve Nüfus Bakanı Nasır Baum ve Büyükelçi el-Cabir’in Yemenlilere sunulan hizmetlerin iyileşmesi için sağlık sektörüne yönelik toplantı yaptıklarını bildirdi. İki lider Riyad’daki toplantıda, Yemen hastanelerindeki yoğun bakım odalarının, acil servis merkezlerinin ve ameliyathanelerin bakım-onarım konularını ele aldı. Toplantıda ayrıca Şebve, Atik ve Taiz illerindeki hastanelerin onarımı ve iyileştirilmesi ile Aden ve el-Dali hastanelerinin iyileştirilmesi konuları masaya yatırıldı.

Sağlık sektörüne yönelik komiteler oluşturulacak

Toplantıda, Yemen sağlık personeline ileri düzey tıbbi uzmanlık ve beceri kazandırmaya yönelik eğitim verilmesi, birçok hastanenin inşası ve rehabilitasyonu için teknik çalışmalar hazırlamak üzere komiteler oluşturulması gündeme geldi.

Yemen’den Suudi Arabistan’a teşekkür

Sağlık Bakanı toplantıda, Yemen’deki sağlık sistemine ve sektöre verdiği desteğinden ötürü Suudi Arabistan’a teşekkür etti. Bakanlık ayrıca, Yemen’de sağlık sektörünü güçlendirme yolundaki Riyad’ın atmış olduğu adımlardan memnuniyet duyulduğu belirtildi.