Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan, Yemen’deki yaralıların tedavisi için yeni anlaşmalara imza attı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi, dün Riyad’daki ofisinde Yemen halkının ülke içinde ve dışında tedavi etmeye yönelik düzenlenen sağlık projeleri anlaşmalarına imza attı.

Tıbbi yardımların ve sağlık gözetimlerinin yerine getirilmesinin hedeflendiği anlaşmayı Merkez’in Operasyon ve Program Müdür Yardımcısı Ahmed el-Beyez imzaladı.

Yapılan açıklamalar Yemen’de özel sektöre ait hastanelerde tedavi edilen hasta sayısının 3.973’e ulaştığı yönünde.

Sağlık ve Çevre Yardımı Yönetim Müdürü Abdullah el-Muallim de Taiz ve Aden valiliklerindeki el-Barihi hastanesi ve Scoop izleme değerlendirme ve sosyal gelişim kurumu ortaklığında Yemen’in içinden ve dışından hastaları tedavi etmek için bir dizi sağlık projesine imza attı. Necran’daki El-Kadı El-Tahsisi Hastanesi’yle imzalanan sözleşmeyle de her hastane için Yemen içinden 150, Yemen dışından da 50 kişi olmak üzereortalama 350 yaralıya tıbbi bakım sağlandığı duyuruldu.

Muallim, yerel ve uluslararası ortaklarla koordineli olarak gerçek ihtiyaçlara göre Yemen’in tüm kasabalarında, tüm uzmanlıklardaki sağlık programlarını içeren bir merkez istediğini vurguladı. İmzalanan sözleşmelerin Sağlık Bakanlığı’nı temsil eden Yüksek Yardım Komisyonu, Yemen halkı ile yerel ve uluslararası ortaklarla koordineli Merkez tarafından finanse edilen ve izlenilen tıbbi programın bir parçası olduğunu belirtti. Muallim, Yemen’de uygulanan programın maliyetinin 822 milyon dolar olduğunu belirterek çalışmaların istisnasız olarak tüm Yemen valiliklerinde uygulandığını kaydetti.

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi ayrıca dün, Taiz Valiliği’ndeki el-Maafer Müdürlüğü’ndeki gıda yardımı dağıtımını tamamladı ve 8000 bin yardım kolisi dağıttı. Buna ek olarak Hacca Valiliği’ne bağlı çeşitli ilçelere de 17.500 koli yiyecek yardımı ulaştırıldı.

Merkez’in Yemen’in tüm kasaba merkezlerine istisnasız sağladığı bu yardımların hedefinde halkın sıkıntılarının hafifletilmesi olduğu açıklandı.

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi’nin tüm Yemen eyaletlerinde sayısı 175’e ulaşan yardım projelerinin Meydi ve Harad göçmen kamplarını da kapsadığı kaydedildi.