Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan, Yemen’e yardım sağlamak için dört kuruluşla anlaşma imzaladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi, Uluslararası Göç Örgütü (IOM), BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve İnsani Yardım İçin Hayır İttifakı kuruluşları ile Yemen’e insani yardım sağlamak amacıyla maliyeti 5 milyon doları aşan dört anlaşma imzaladı.

Kraliyet Divanı Danışmanı Dr. Abdullah er-Rabia, Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi adına İnsani Yardım İçin Hayır İttifakı ile Hadramut, Şebve, Aden ve Lahic şehirlerinde doğrudan 3 bin 750 kişinin, dolaylı olarak da 18 bin 750 kişinin faydalanacağı 2,2 milyon dolar değerinde bir anlaşma imzaladı.

Er-Rabia, söz konusu kuruluş ile Hadramut, Şebve ve Aden şehirlerinde doğrudan 250 kişinin, dolaylı olarak da bin 500 kişinin yararlanacağı 133 bin dolar değerinde bir anlaşma daha imzaladı.

Kraliyet Divanı Danışmanı er-Rabia, BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Hudeyde ve Abyan şehirlerinde 147 bin kişinin faydalanacağı 2 milyon dolarlık bütçeye sahip bir yardım anlaşması da imzaladı.

Son olarak er-Rabia, Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ile Lahic şehrinde 3 bin 468 öğrencinin yararlanacağı 1 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı.

Er-Rabia bir basın bildirisi yayınlayarak, anlaşmaya varılan yardım kuruluşları ile Yemen halkının acısını ortadan kaldırmak amacıyla birlikte hareket ettiklerini ifade etti.