Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan’da iletişim uygulamaları yasağı kaldırıldı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Telekomünikasyon Bakanı Abdullah el-Sawahah, iletişim uygulamaları yasağını kaldıracağını duyurdu.

İletişim ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Bakan, önümüzdeki çarşamba gününe kadar ülkedeki tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan iletişim uygulamalarının engelini kaldırmak ve bunlardan faydalanmalarını sağlamak için azami bir çaba sarf etti.

Açıklamada, İletişim ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu ve Krallığın telekomünikasyon servis sağlayıcılarının, müşterilerin internet üzerinden sesli ve görüntülü iletişim sağlayan uygulamalardan istifade etmesini sağlamak için şu anda koordine edildiği belirtildi.

Öte yandan, Bakanlık ve kurul, hizmet sağlayıcıların şeffaflığa ve adil kullanım politikasının uygulanmasına açıklık getirme taahhüdü verilmesinin yanı sıra, sektörü ve müşteri deneyimini iyileştirmek ve 2030 vizyonunun hedefleri doğrultusunda dijital bir toplum geliştirmek için servis sağlayıcılarla ortak çalıştığı çeşitli girişimler izleyecek.

Akıllı telefon kullanımı ve sosyal paylaşım platformlarına katılım oranı dünyada en fazla Suudi Arabistan’da görülmektedir.