Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan’da ev alım satımında online hizmet dönemi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan İskân Bakanlığı’na bağlı yerleşim yeri projelerinin elektronik ortamda satılması için çalışmalar, Thiqah Business Services şirketi ortaklığıyla resmen başladı.

Ruhsat satımları, daha önce inşaat halinde ya da inşaatı tamamlanmış yapıların harita üzerinde ruhsatının satılması olarak başlatılan elektronik hizmetlerin bir uzantısıdır. Alıcılar, entegre elektronik platform sayesinde ‘Wafi’ programının merkezini ziyaret etmek zorunda kalmadan ruhsatlarını alabiliyor. Wafi platformu, Riyad’ın 2030 Vizyonu kapsamında, alıcıların işlemlerini kolaylaştırıp, zaman kazanmasını sağlayarak, arz ve talepleri güçlendirmeyi, konut sahibi sayısını yükseltmeyi, çeşitli seçenekler ve yüksek kalitede uygun bir fiyatla yapılara erişimi kolaylaştırmayı amaçlayan bir sistemdir.

Önemli kolaylıklar getiriyor

Harita üzerinden satış programının Genel Sekreteri Nayef el-Şerif yaptığı açıklamada, bu hizmetin, gayrimenkul girişimcilerinin, İskân Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden sunduğu projeleri uygulamalarını sağlayacağını ve satış lisansı alabileceklerini ifade etti.

Satış ofisi evinize geliyor

İskan Bakanlığı’nın projeleri için gayrimenkul girişimcileri, wafi.housing.sa linkinden gerekli belgelerle birlikte başvuru yapan vatandaşlar hizmetten yararlanabiliyor. Bu şekilde alıcı, herhangi bir satış merkezini ziyaret etmeden, onaylanan ruhsatını kolaylıkla alabilir.

Wafi programı imkânları

Wafi programıyla, Suudi Arabistan’da harita üzerinde gayrimenkul satışı için bir ruhsat verme yetkisi, tapu siciline verilen kayıt yetkisi, lisanslı projelerin sunumu ve satış projelerinin herhangi bir aşamasında ihlal edildiğini bildirme imkânları sağlanmış oluyor.