Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan’da hakim el-Cirani cinayeti ile ilgili 2 kişi yakalandı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, Hakim Muhammed Abdullah el-Cirani’nin katilleriyle ilgili arananlar listesinde yer alan iki ismin kimliğinin ortaya çıkarıldığını, bunların da Zeki Muhammed Selman el-Feraj ve onun üvey kardeşi güvenlik görevlisi Selman bin Ali Selman el-Feraj olduğunu açıkladı.

Cesedi terk edilmiş bir çiftlikte saklamışlar

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü, soruşturmaların sonuçlarını içeren açıklamanın devamı olarak, ‘Evkaf Mahkemesi’nde hakimlik yapan Muhammed Abdullah el-Cirani’yi evinin önünden kaçırma ve öldürme suçuyla aranan kişiler listesinde yer alan iki ismin tespit edildiğini ve kaçıranların onu öldürdükten sonra cesedini terk edilmiş bir çiftlikte sakladıkları bilgisine ulaşıldığını belirtti.

Bu davada güvenlik makamları tarafından soruşturmaların hala devam ettiğine dikkat çeken sözcü, ulaşılan bilgiler ışığında memleketlerinde gizlenmiş olan Feraj kardeşlerin izine ulaşıldığını ve yakalama operasyonuna başlandığını söyledi.

Sözcü, Feraj kardeşlerin evlerini kuşatan polislere ateş açtığını, çıkan çatışmada Çavuş Halid Muhammed el-Samati’nin hayatını kaybettiğini, iki kardeşin operasyon sonunda gözaltına alındığı bilgisini verdi.

Sözcü yaptığı açıklamada, “Çiftlikte yapılan kapsamlı araştırmalar sonucu bulunan cesedin yapılan DNA testleri sonucunda Şeyh Muhammed Abdullah el-Cirani’yi ait olduğunu ve göğüs bölgesinden vurulduğunu doğruladı” dedi.

Yine yapılan araştırmalar sonrasında, zanlıların kaçırdıkları hakimi terkedilmiş çiftliğe götürdükten sonra, çukur kazıp içine koyduklarını ve kendisine ateş edip öldürdükten sonra cesedini gömdükleri bilgisine ulaşıldı.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü, masumları sindirmek ve güvenliği bozmak isteyenlerin peşinde olmaya devam edeceklerini vurguladı.