Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan’da polisle çatışmaya giren 3 kişi öldürüldü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan’ın doğusunda bulunan Katif şehrinde güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 3 saldırgan öldürüldü.

İçişleri Bakanlığı Güvenlik sözcüsü, terörist faaliyetleri takip eden emniyet güçlerinin görevleri sırasında aranalar listesindeki 3 kişiyle karşılaştı. Araba çalmaya çalıştıkları görülen teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 3 saldırgan öldürüldü.

Karıştıkları birçok olaydan dolayı haklarında arama emri bulunan Suud uyruklu Cafer Âli Mberek, Sadık Âli Derviş ve Bahreyn uyruklu Hasan Ebu Abdullah’ın birçok terör suçuna karıştığı biliniyor. Saldırganların karıştığı suçlar arasında, çok sayıda güvenlik görevlisinin ölümüne yol açan güvenlik birimlerine, karargahlara ve arabalara ateş açmak bulunuyor. Ayrıca Katif’de bir araca silahlı soygun gerçekleştirirken çevredeki halka ateş açmak da saldırganların suçları arasında.

Sözcü açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Güvenlik Görevlileri tarafından kuşatıldıkları ve ‘teslim olun’ çağrısına, rastgele ve yoğun bir şekilde ateşle cevap verdiler. Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesiyle çıkan çatışmada bütün saldırganlar öldürüldü. Güvenlik güçleri olayı kayıpsız atlatırken teröristlerin arabasında elektrikli fünyeler, 3 makineli tüfek, tabanca ve canlı mühimmat dâhil 10 kilogramı aşan patlayıcı madde ele geçirildi.”

İçişleri Bakanlığı, Güvenlik Güçlerinin operasyonlarının devam ettiğini, aranan diğer terörist grupların da olduğunu ve bir an önce teslim olmaları gerektiğini bildirdi. Terörist grupların, birçok masumun ölümüne sebep olduğunu, özel ve kamu mallarına zarar verdiğini, ülkede güvenlik ve istikrarı bozmayı hedefleyen, kaos ve fitne çıkarma peşinde olduklarını da belirtti.

Bakanlık, Allah’ın yardımı ve vatandaşın iş birliği ile güvenlik makamlarının bu tür olayların üstesinden geleceklerini, Krallık’ın emniyet ve istikrarına gölge düşürenlerin affedilmeyeceğini vurguladı. Arananlar için ise, Allah’ın fesat çıkaranlarla uzlaşmadığını belirterek, teslim olmaları konusunda yaptığı çağrıyı da tekrarladı.