Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan'da yeni eğlence sistemi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Genel Eğlence Otoritesi, ülkede yeni ‘eğlence sistemini’ başlatmaya hazırlanırken, sistemin ilk taslağı Otorite’nin web sitesinde yayınlandı.

Genel Eğlence Otoritesi, katılım ve şeffaflık ilkesine dayanarak hazırlanan eğlence sisteminin ilk taslağını, Suudi halkı, ilgili taraflar ve konu hakkındaki uzmanları bilgilendirmek amacıyla yayınlayarak, yorum ve önerilerin [email protected] adresine gönderilmesini istedi.

Otorite, ekonomik gelişmeyi teşvik etmek amacıyla eğlence sektörüne yatırım yapmaları yönünde yatırımcıları çekmek bunun yanı sıra küçük ve orta ölçekli işletmeleri teşvik etmek için bu girişimde bulundu.

Taslağa göre, ‘eğlence sistemi’ Otorite’ye eğlence faaliyetlerini düzenleme, bunları denetleme, lisans verme ve içeriği kontrol etme yetkinliği verirken, eğlence tesisleri ve bu sistemle ilgili herhangi bir etkinlik yapan ya da bundan faydalanan kişiler arasındaki ilişkiyi düzenleme yetkisine de sahip olacak.

Söz konusu taslağa aşağıdaki linkten ulaşılabilirsiniz.
https://www.gea.gov.sa/wp-content/uploads/2018/05/28-5-2018-Entertainment-Law.pdf

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube