Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan’daki ‘hediye parfüm’ olayında 3 gözaltı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da polis, dün, Körfezli bir kadın gazeteciye, resmi makamların hediyesi olduğu öne sürülen pahalı parfümlerle ilgili sosyal medyada yayılan bir videoya kayıtsız kalmadı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde biri Suudi vatandaşı 3 kişi gözaltına alındı.

Riyad polisi Medya Sözcüsü, dün, sosyal medyada paylaşılan bir videoya ilişkin açıklama yaptı. Söz konusu videoda hali hazırda ülkede bulunan Körfez basın mensuplarından birine, resmi makamlardan geldiği iddia edilen pahalı parfümlerin hediye edilişi yer alıyordu.

Yetkili makamlar, söz konusu videonun ardından soruşturma başlattı. Olaya ilişkin Suudi vatandaşı Abdullah Salih Hammad, Lübnan vatandaşı Nezih Nebih Hani ve Hint vatandaşı Metin Ahmed isimli kişiler gözaltına alındı.

Medya Sözcüsü tarafından yapılan açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı:

“Denetim sırasında birkaç parfüm kutusu bulundu. Sanıklar o sırada, kişisel çıkarlarını korumak adına ilgili hediyelerin resmi makamlardan olduğunu iddia ederek Körfez medyasını yanıltmaya çalıştı.

Yetkili makamların araştırmaları sonrasında olayın bütün yönleri açığa çıkarıldı. Sorumlular hakkında gerekli işlemlerin  yapılması için bölge savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Bölge polisi, valilerinin direktiflerini uygulama konusundaki çabalarını vurguladı ve herhangi bir Suudi vatandaşının ya da Suudi Arabistan topraklarında ikamet eden herhangi bir kişinin güvenliğine tecavüz etmek isteyen kimselerin ortaya çıkarılması ve gereğinin yapılmasında profesyonellikle hareket edildiğini belirtti.