Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan’dan Katar’ın iddialarına eleştiri | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz tarafından verilen emir sonrası Suudi Arabistan Havayolları, Katarlı hacıları almak için 7 sefer düzenleyeceğini açıklamıştı. Suudi Arabistan’dan bir kaynak, Doha’nın, “Suudi Arabistan Havayolları tarafından Katarlı hacıları almak için düzenlenecek 7 sefer kasıtlı olarak erteleniyor” iddiasını eleştirdi.

Bunun üzerine Katar sivil havacılık otoriteleri, Katarlı hacıların Doha’daki Hamad Uluslararası Havaalanı’ndan Cidde’deki Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı’na aktarılması için izin verilmediği iddiasını yalanlayan bir bildiri yayınladı.

Suudi havacılık otoritelerinden bir kaynak ise, Doha’nın resmi yanıtının, Suudi Arabistan Havayolları’nın Katarlı yetkililerin uçakların inmesine izin vermediği için seferlerin düzenlenemediğini açıklamasından 5 saat sonra yapıldı.

Kaynak, Katar’ın vermiş olduğu cevaptan şaşırdığını ifade ederek, “Suudi Arabistan Havayolları tarafından Katar’ın sivil havacılık otoritelerine sunulan talebe, iki saat içinde yanıt vermek mümkünken; Katar, kasıtlı erteleme olarak tanımlanabilecek bir şekilde dört gün sonra cevap verdi” açıklamasında bulundu.