Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan’dan Katarlı hacı adayları için özel uçak seferleri | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Havayolları, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile koordineli olarak Katarlı hacı adaylarının Doha’dan Cidde’deki uluslararası Kral Abdulaziz Havalimanı’na taşınması için 7 özel sefer düzenleyecek.

Bu özel seferler için Boeing 777 tipi uçaklar kullanılacak. Seferlerin ilki, haccın başlangıcından önce 22-25 Ağustos’ta gerçekleşecek. Son seferler de hac dönüşü 5 Eylül tarihinde yapılacak.

Suudi Arabistan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde hava taşımacılığından sorumlu Genel Müdür Muhammed el-Uteybi, “Saudia Arabi Havayolları, gerekli izinlerin alınabilmesi için Katarlı yetkililer tarafından başvuru yapılmasından sonra belirlenen özel seferleri yapmaya hazır. Lakin, şu ana kadar Katar tarafından herhangi bir başvuru yapılmış değil” açıklamasında bulundu.

El-Uteybi, Ed-Dammam ve el-Ahsa Havalimanı’nı kullanarak Suudi Arabistan’a gelmek isteyen Katarlılar’ın ise tarifeli seferlerle bu havalimanlarına nakledilebileceklerini, eğer gerekirse, bunun için de özel seferler düzenleyebileceklerini ifade etti. El-Uteybi, söz konusu bütün seferlerin giderlerini Kral Selman bin Abdalaziz’in karşılayacağını belirtti.

Suudi Arabistan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü havalimanlarını, Kral Selman’ın emri doğrultusunda Katarlı hac yolcularının hizmetine sunacak. Hac mevsiminde Doha’dan yapılacak seferlerin kolaylaştırılması için ‘Saudi Arabia Havayolları’ tarafından, özel sefer saatleri belirlenecek.