Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan’ın başkentinde ‘Geleceğin Yatırım Girişimleri’ oturumları başladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da Kral Selman bin Abdülaziz himayesinde ‘Geleceğin Yatırım Girişimleri’ oturumları başladı. İlk kez 3bin 500’den fazla konuk, 170’ten sözcü ve 88 devletin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte kamu yatırım fonları da ağırlandı.

Oturumların ilki, iş adamları, akademisyenler, yatırımcılar ve uluslararası alanın önde gelen liderlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Fon tarafından yapılan açıklamada, Geleceğin Yatırım Girişimleri’ne katılan konuşmacılar tarafından yönetilen meblağın 22 trilyon dolar olduğu kaydedildi.

Modern interaktif teknolojinin kullanımıyla ekonomi görüşmeleri başta olmak üzere birçok alanda aktif katılım yöntemlerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Programın üç ana teması mevcut. Bu temalar, güç merkezindeki değişim, yatırım dünyasında yeni modellemeler ve yenilikçi fikirlere yatırım için girişim programları olarak sıralanıyor. Programa katılanların sayısının 2 binden fazla olması bekleniyor.

Katılımcılar arasında BlackRock İcra Kurulu Başkanı Laurence Fink, HSBC CEO’su Stuart Gulliver, Siemens’in Başkanı ve CEO’su Joe Kaeser, Çin Bankası İcra Kurulu Başkanı Tong Li, SoftBank İcra Kurulu Başkanı Masayoshi Son ve Virgin Galactic CEO’su George M. Whiteside gibi alanın liderlerinin de yer aldığı duyuruldu.

Oturumlarının üç gün sürmesinin beklendiği girişimin gelecek yıllarda küresel yatırımda kaliteli bir ilerleme kaydetmeye yardımcı olacağı belirtildi. Ayrıca ekonominin geleceğini şekillendirmeye katkıda bulunmasının yanı sıra yükselen sektörleri, eğilimleri, fırsatları ve zorlukları keşfetmeye ve tartışmaya da odaklanacağı kaydedildi.