Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Başsavcı el-Mucib: Soruşturma daireleri kurmayı planlıyoruz | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Başsavcısı Şeyh Suud el-Mucib, Başsavcılığın, davalarda adalet ve başarı elde etmek amacıyla, Tebuk bölgesi dahil olmak üzere Suudi Arabistan’ın tüm vilayetlerinde soruşturma daireleri kurulması kararı aldığını duyurdu.

Başsavcı el-Mucib, Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman liderliğinde Başsavcılığın tam yetkilerini kullanarak, özel ve kamu haklarını korumaya ve yolsuzluk vakalarını ortadan kaldırılıncaya kadar soruşturmalara devam edeceğini kaydetti.

Başsavcılığın kapılarının yolsuzlukla mücadele ile ilgili tüm taraflara sonuna kadar açık olduğunun altını çizen Şeyh el-Mucib, Başsavcılığın, ulusun çıkarına olan tüm görüş ve önerileri memnuniyetle karşıladığını kaydetti.

Tebuk bölgesini de kapsayan bir dizi ziyarette bulunan Başsavcı, bölge yetkilileriyle Başsavcılığa bağlı şubelerin çalışmaları ve bu çalışmalar için nelere ihtiyaç duyulduğu gibi konular hakkında görüştü. Başsavcı el-Mucib, Tebuk ziyareti sırasında Tebuk Emiri Prens Fahd bin Sultan ile bir görüşme yaptı. Görüşmede, bir dizi ortak konu ele alındı.

Tebuk bölgesinin yanı sıra Duba ve Teyma bölgelerinin de dahil olduğu ziyaretlerle, işin ilerleyişi kontrol edildi. Yapılan incelemelerde başarı oranının yüksek olduğu gözlemlendi.