Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi elçiler Kral Selman huzurunda yemin etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Riyad/Şarku’l Avsat

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, başkent Riyad’da bazı ülkelere ataması yapılan yeni büyükelçiler ile bir araya geldi.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, dün Yemame Sarayı’ndaki ofisinde bazı ülkeye ataması yapılan yeni büyükelçiler ile görüştü.

Bazı ülke büyükelçileri değişti

Fas, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Peru, Gine, Lübnan, Brunei, Nepal, Cezayir, Eritre ve Gabon’a atanan büyükelçiler yeni görevlerine Kral Selman huzurunda yemin ederek başladılar. Büyükelçiler törende, “Dinime, krallık ve vatanıma, devletin sırlarını açık etmeyeceğime, iç ve dış etkenlerden vatanımı koruyacağıma, işimi dürüst ve samimi olarak gerçekleştireceğime dair Allah’a yemin ederim” diyerek Riyad’da ant içtiler.

Kral Selman yeni elçilere başarılar diledi

Yemin eden büyükelçilere hitaben konuşma yapan Kral Selman, ülkesinin ve insanlığın onuruna atılacak adımların kendileri için her zaman önemli olduğuna vurgu yaparak, yeni elçilere görevlerinde başarılar diledi.

Yemin törenine, İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz, Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr ve Devlet Bakanı Dr. Müsaid Ayban katıldı.

Kuveyt-Suudi Arabistan ilişkileri

Öte yandan, Kraliyet Divanı Müsteşarı Prens Türki bin Muhammed bin Fahd bin Abdulaziz, Kuveyt’e resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed Cabir es-Sabah ile bir araya gelen Fahd bin Abdulaziz, Cabir es-Sabah’a Kral Selman’ın mesajını ileterek iki ülke arasındaki ilişkilerin önemine vurgu yaptı.

Kral Selman mesajında, “Kardeşçe olan iyi ilişkiler, iki ülkeyi ve kardeş halkı birleştiriyor” derken, Kuveyt Emiri, Dar Salwa’da Suudi Arabistan Kraliyet Divanı Müsteşarı onuruna öğle yemeği verdi. Yemeğe Suudi Arabistan’ın Kuveyt Büyükelçisi’de katıldı.