Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Hava Kuvvetleri tatbikat için ABD’ye uçtu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Kraliyet Hava Kuvvetleri uçakları, hava mürettabatı ve teknik ekiplerin kontrolü için düzenlenecek tatbikata katılmak için ABD’ye uçtu.

Tatbikatın komutanı Halid Yusuf, dünyanın en prestijli savaş tatbikatı olduğunu söyledi. Hava ve savaş operasyonları alanında en gelişmiş ülkeleri kapsayan bu tatbikatın, katılımcı ülkelerin hava kuvvetleri arasında deneyim ve beceri alışverişini sağladığını söyleyen Yusuf, Kraliyet Suudi Hava Kuvvetleri’nin en yeni uçaklar ile bu tatbikata katıldığını ve ordunun Suudi Arabistan’ın savaş hazırlıklarını desteklemek için çok çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Yusuf, bütün askeri kuvvetlerinin başkomutanı Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Muhammed Bin Selman bin Abdulaziz’in himayesinde gerçekleşen bu tatbikatın, katılan tüm ülkelere faydalı olmasını temenni ettiğini söyledi.

Tatbikat komutan yardımcısı Bedir Bin Eid Feyzi, bu tatbikatın 70’li yılların ortalarında başladığını, Kraliyet Suudi Hava Kuvvetleri’nin bu tür tatbikatlara etkin ve yüksek kapasitede katıldığını, bu tatbikatın ekipleri savaşa hazırlama açısından yüksek oranda fayda sağladığını söyledi.

Tatbikata katılan kaptan pilot Ahmed bin Hasan el-Kaisi, bu tatbikata çok iyi hazırlanan Kraliyet Suudi Hava Kuvvetleri uçaklarının ilk aşamayı başarıyla geçtiklerini, zorlu koşulların üstesinden geldiklerini ve askerlerinin verimliliklerini arttırdıklarını söyledi.