Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Hava Savunma Kuvvetleri Necran’ı hedef alan balistik füzeyi imha etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Hava Savunma Kuvvetleri, Husi milisler tarafından dün Necran şehrine bir balistik füze fırlatıldığını ve füzenin havada imha edildiğini açıkladı.

Arap Koalisyonu Sözcüsü Albay Turki el-Maliki konu hakkında bir açıklama yaparak, “Suudi Arabistan Hava Savunma Kuvvetleri, dün saat 8:29’da İran tarafından desteklenen Husi milisler tarafından Yemen’deki İmran şehrinden Suudi Arabistan topraklarına bir balistik füze fırlatıldığını tespit etti. Kasıtlı olarak yoğun nüfusa sahip Necran şehrini hedef alan füze, Suudi Arabistan füze savunma sistemi tarafından havada imha edildi. Saldırı herhangi bir can veya mal kaybına neden olmadı” dedi.

Maliki, Husi milisler tarafından gerçekleştirilen saldırgan eylemin İran rejiminin Husilere yönelik silah desteğinin devam ettiğinin bir göstergesi olduğuna dikkat çekti.

Koalisyon Sözcüsü, ayrıca söz konusu füze saldırılarının İran’ın Suudi Arabistan’ın yanı sıra bölgesel ve uluslararası güvenliği tehdit ederek 2216 ve 2231 sayılı BM kararlarını da ihlal ettiğini gösterdiğini kaydetti.