Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi İçişleri Bakanı, güvenlik güçlerinin hac çalışmalarını gözden geçirdi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan İçişleri Bakanı ve Yüksek Hac Komitesi Başkanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef, hac güvenlik biriminin çalışmalarını ve milyonlarca Müslümanın katıldığı hac hazırlıklarını gözden geçirmek için düzenlenen törene katıldı.

Mekke’deki özel acil kuvvetler kampına gelen İçişleri Bakanı, Mekke Bölgesi Vali Yardımcısı Prens Abdullah bin Bender bin Abdulaziz, İçişleri Bakan Yardımcısı Hac Güvenlik Komitesi Başkanı Said bin Abdullah el-Kahtani ve Hac Güvenlik Güçleri Komutanı Halid bin Karar el-Harbi tarafından karşılandı.

Tören sırasında konuşma yapan Said bin Abdullah el-Kahtani, “Güvenlik güçleri Mekke, Medine, mukaddes yerler, geçitler ve hac bölgesine giden tüm yollarda görevlerine başladılar. ‘Rahman’ın misafirlerine hizmet etmek’ onların kendisiyle gurur duydukları şiarlarıdır ve onlar için mukaddes bir vazife ve inançlarından kaynaklanan büyük bir onurdur. Yüce Komutan Kral Selman bin Abdulaziz’in talimatlarına uyarlar ve Savunma Bakanı ve Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’a tabidirler. İçişleri Bakanı’nın doğrudan denetimi altındadırlar” ifadelerini kullandı.

Kahtani, güvenlik güçlerinin hacıların güvenliğini sağlamak ve ilgili bakanlıklar, hükümet ve sivil yetkililerle iş birliği halinde hacıların vazifelerini yapmalarını kolaylaştırmak için görevlerini yerine getirmeye hazır olduklarını belirtti.

Kahtani’nin konuşmasının ardından, İçişleri Bakanı ve Yüksek Hac Kurulu Başkanı’nın hac güvenliği ile ilgili tüm hazırlıkları denetlemesi çerçevesinde, Rahman’ın misafirlerinin güvenliğini sağlamak için yapılan planların uygulanmasından sorumlu tüm hac güvenlik güçlerinin katılımıyla askeri geçit töreni düzenlendi.