Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi sanatçı Kasabi, ‘El Asuf’ dizisine yöneltilen eleştirilerden memnun | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi sanatçı Nasır Kasım el Kasabi, başrolünde oynadığı El Asuf dizisine izleyiciler tarafından yöneltilen görüş ve yorumlar nedeniyle mutlu olduğunu söyleyerek, tüm eleştirilere saygı duyduğunu dile getirdi.

MBC kanalına röportaj veren Kasabi, El Asuf dizisine başlama fikrini 10 yıl önce yazar Abdurrahman Vabel ile birlikte aldıklarını söyledi.

“Olumlu tepkiler bir işin başarısını doğrular”

Dizinin izleyicinin yanı sıra medya, sanat, kültür ve edebiyat çevrelerini provoke ettiğini söyleyen Kasabi, bunun ‘harika’ olduğunu belirterek, “Keskin ve olumlu tepkiler bir işin başarısını doğrular” diye konuştu.

Dramanın bugün Suudi Arabistan’da çok etkili olduğunu kaydeden Kasabi, diğer dramatik çalışmaların yüzeysel ve çoğunlukla naif olduğunu dile getirerek, bu tür çalışmalarda bir farklılık yaratmayı umut ederek yola koyulduğunu ifade etti.

Kişisel düzeyde harika bir şey yaptığına inanan Kasabi, “Bir belgesel yapmadık. Drama farklı bir konu, sosyolojiyle ilgisi yok ve vaaz vermiyor” diye konuştu.

Şiddete ulaşan ve incitme amacı taşıyan keskin tepkiler geldiğine dikkat çeken sanatçı, “Veliaht Prens Muhammed bin Selman sözleri ile bizi destekledi. Suudi Arabistan başarılar elde etti. Bugün hayalini kurduğumuz bir hayat yaşıyoruz” dedi.

El Asuf dizisinin hazırlık çalışmalarının kolay olmadığını, birçok ayrıntı olduğunu ve 6 ay boyunca aksesuarlar üzerinde çalışmaya yaptıklarının bilgisini veren Suudi sanatçı sözlerini şöyle noktaladı; “Eksiksiz veya hatasız iş yok. Tüm ekibi selamlayarak, herhangi bir başarısızlık yaşanması halinde tüm sorumluluğu üzerime alıyorum.”