Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi yardım konvoyları Hudeyde’ye ulaştı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi’ne ait 18 yardım kamyonu Yemen ve Suudi Arabistan arasındaki Hudeyde limanına dün ulaştı. Yemen halkına yardım için yola çıkan konvoylarda 360 kilogramdan fazla gıda bulunuyor.

Suudi Arabistan Krallık Divanı Müsteşarı ve Kral Selman Gıda ve İnsani Yardım Merkezi Genel Sorumlusu Dr. Abdullah el-Rabia yaptığı açıklamada, “Bu yardım Kral Selman bin Abdulaziz’in kardeş Yemen halkına verdiği büyük önem neticesinde onların acılarını hafifletmek amacıyla yapıldı” dedi.

Bir konvoy daha yola çıkacak

Rabia, konvoyda ihtiyaç sahibi aileler için 288 kilogram gıda sepeti ve 133 kilogram hurma olduğunu açıkladı. Yarın Hudeyde’ye başka bir yardım konvoyunun daha ulaşacağını aktaran Rabia, Hudeyde’ye gıda ve barınma yardımı için yoğun çalışmalar yürüttüklerini vurgulayarak, Birleşmiş Milletler’e (BM) bağlı örgütler ve yerel ortaklarla işbirliği içinde Yemen’deki ihtiyaç sahiplerine bu yardımları ulaştırmak isteklerini vurguladı.

Yemen’e yardım çağrısı

Rabia, BM ve uluslararası insani yardım kuruluşlarına özellikle Hudeyde başta olmak üzere Yemen’e yardım yapılması için çağrıda bulundu.