Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Yüksek Mahkemesi, Kurban Bayram’ın ilk gününü açıkladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan, Kurban Bayramı’nın 1’inci gününün 21 Ağustos Salı günü idrak edileceğini açıkladı.

Suudi Arabistan Yüksek Mahkemesi, hilalin görülmesi üzerine 12 Ağustos Pazar gününü Zilhicce ayının birinci günü ilan etti.

Mahkeme tarafından dün akşam yapılan ve Suudi Arabistan Yüksek Mahkemesi başkanı ve mahkeme üyelerinin imzasını taşıyan açıklamada, Arafat vakfesinin 20 Ağustos Pazartesi günü yapılacağı ve Kurban Bayramı’nın ilk gününün 21 Ağustos Salı olarak belirlendiği ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hamd bir olan Allah’a mahsustur. Salat ve selam peygamberimiz Hz. Muhammed ve onun ali ve ashabı üzerine olsun! Yüksek Mahkeme, bu akşam (29 Zilkade Cumartesi) bir oturum düzenledi. Krallık bölgelerindeki mahkemeler ve komitelerin aktardığı bilgiler ışığında Zilhicce ayının ilk günü 12 Ağustos Pazar olarak belirlendi. Yüksek Mahkeme, bir dizi adil şahidin ifadelerine dayanarak cumartesi gecesi hilalin göründüğünü tespit etti. 12 Ağustos 2018 Pazar günü Zilhicce ayının ilk günü olacak. Arafat vakfesi Zilhicce aynın 9’u 20 Ağustos Pazartesi günü yapılacak ve 21 Ağustos Salı günü de Kurban Bayramı’nın ilk günü idrak edilecek.”