Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Tahran ile ticari ilişkilerin artırılması için Katar’ın mesaisi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İranlı iş adamlarından oluşan bir heyet, Katarlı iş adamlarıyla bir araya geldi. Katar’ın başkenti Doha’da toplantıda, Katar Ticaret Odası Başkan Vekili Muhammed bin Ahmed bin Tovar ve İran Sanayi ve Madenler Bakanı Hüsrev Tac’ın da katılımıyla, İranlı ve Katarlı iş adamları, gıda alanında ticari ortaklık ve özel anlaşmaların gerçekleştirilmesinin imkanını görüşüldü.

İranlı heyet, Katar’a gıda ithalatı yapan şirketlerin temsilcilerine birçok ürün ve Katar pazarına girme arzularını gösterdi.

İbn Tovar, Katarlı iş adamlarının iki ülke arasındaki ticaret hacmini artırmaya yönelik hırslarını ve gıda sektöründe çalışan İranlı şirketlerle müşterek yardımlaşmaya olan gayretlerini gösterdi. Katar Ticaret Odası’nın, iki ülkedeki özel sektör arasında karşılıklı yardımlaşmayı artırmak için gerekli bilgi ve verilerin artırılmasına hazır olduğunu belirtti.

Hüsrev Tac, iki ülkenin ulusal ekonomik çıkarlarının sürmesi için ziyaret ve ikili görüşmelerin iki ülke arasındaki ticari ilişkinin güçlendirilmesine katkı sağlamasını umarak, İran’ın, Katar devletiyle ticari ve iktisadi bağlarının güçlendirilmesine yönelik hırsını onayladı.