Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Tamara Hasanovla: Hacılar için en iyi hizmeti Suudi Arabistan sunabilir | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Rusya İnguşetya Cumhuriyeti’nde Siyasi yönetim bölümü genel başkanı olan Tamara Hasanovla, Suudi Arabistan topraklarına ayak bastığımızdan itibaren hacılar için en iyi hizmeti yalnızca Suudi Arabistan’ın sunabileceğini vurguladı.

61 yaşında hac vazifesini yerine getirmek için Suudi Arabistan’da bulunan Hasanovla, Şarku’l-Avsat’a verdiği röportajda, dünyanın farklı ülkelerinden gelen Müslümanların hac ibadetlerini kolayca yerine getirmeleri için Suudi Arabistan’ın gücü ve her alanda yaptığı çalışmalar dolayısıyla kuşku duyulacak bir durumun olmadığını belirtti. Hasanovla, onunla birlikte gelen herkesin, Suudi Arabistan’ın sürekli olarak bu alanda yaptığı çalışmalara ve hizmetlere övgüde bulunduğunu belirtti.

Hasanovla, Kral Abdülaziz Havaalanı’na girişinden bu yana hacdan sorumlu makamlar tarafından gerçekleştirilen organizasyon ve performans hatalarını fark etmediğini, hac vazifesini yerine getirmek için gelenlere ve Müslüman olarak gösterilen ilgi ve özenle işlemlerin hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştiğini belirtti. Ayrıca, dedesinin yaklaşık 117 yıl önce 1900 yılında İnguşetya’dan yürüyerek farklı iklim şartları altında binlerce kilometre yol gittiğini anlattı.

Hasanovla, bu yıl hacca gideceği haberini Rusya İnguşetya Cumhurbaşkanı’ndan aldığını ve sevindiğini söyledi ve, hac vazifesini eda etmek için geldiğinden bu yana ilgi ve özen gösteren Hac düzenleme makamlarına, Kültür Bakanlığı’na, Suudi Arabistan medyasına teşekkür ve minnetlerini sundu.